Report TV

Report TV

Report TV

Report Tv-Rama-studentëve: Prisja t'i kërkonit ndjesë Nikollës

 Kryeministri Edi Rama, gjatë komunikimit me studentët u shpreh se priste që studentët protestues të dënonin sjelljen ndaj Ministres së Arsimit, Lindita Nikolla.

Report Tv-Rama-studentëve: Prisja t'i kërkonit ndjesë Nikollës

 27 minuti fa

 Kryeministri Edi Rama, gjatë komunikimit me studentët u shpreh se priste që studentët protestues të dënonin sjelljen ndaj Ministres së Arsimit, Lindita Nikolla.

Studentët pas fjalimit të Ramës: Dakord me heqjen e tarifës për të varfrit

 Në momentin kur kryeministri Edi Rama po zhvillonte komunikimin 'live' në Facebook (Lexo këtu), te protesta përpara Ministrisë së Arsimit është vendosur një ...

Studentët pas fjalimit të Ramës: Dakord me heqjen e tarifës për të varfrit

 36 minuti fa

 Në momentin kur kryeministri Edi Rama po zhvillonte komunikimin 'live' në Facebook (Lexo këtu), te protesta përpara Ministrisë së Arsimit është vendosur një ...

Arkitektura Toskane në Tiranë, Vokshi: Arkitektët shqiptarë duhet të shikojnë më në thellësi qytetin

 Ekspozohen projektet fituese të edicionit të parë të Çmimit të Arkitekturës Toskane në Tiranë. Kjo ekspozitë, që ka lindur falë bashkëpunimit mes Shoqatës së ...

Arkitektura Toskane në Tiranë, Vokshi: Arkitektët shqiptarë duhet të shikojnë më në thellësi qytetin

 41 minuto fa

 Ekspozohen projektet fituese të edicionit të parë të Çmimit të Arkitekturës Toskane në Tiranë. Kjo ekspozitë, që ka lindur falë bashkëpunimit mes Shoqatës së ...

Report Tv-Policia e Elbasanit publikon emrat dhe fotot e 32 më të kërkuarve

 ELBASAN - Policia e Elbasanit ka publikuar emrat dhe fotot e 32 personave më të kërkuar për veprat penale vrasje, trafik femrash, kultivim e shitje narkotikësh, ...

Report Tv-Policia e Elbasanit publikon emrat dhe fotot e 32 më të kërkuarve

 Ora fa

 ELBASAN - Policia e Elbasanit ka publikuar emrat dhe fotot e 32 personave më të kërkuar për veprat penale vrasje, trafik femrash, kultivim e shitje narkotikësh, ...

Report TV - Prokuroria e Katanias kërkon një shekull burg për bandën, 18 vite për Moisi Habilajn

 18 vite e tetë muaj burg rrrezikon të dënohet Moisi Habilaj i konsideruari si kreu i grupit kriminal “Habilaj” që trafikonte tonelata canabisi nga Vlora drejt Italisë.

Report TV - Prokuroria e Katanias kërkon një shekull burg për bandën, 18 vite për Moisi Habilajn

 Ora fa

 18 vite e tetë muaj burg rrrezikon të dënohet Moisi Habilaj i konsideruari si kreu i grupit kriminal “Habilaj” që trafikonte tonelata canabisi nga Vlora drejt Italisë.

Protesta e studentëve, ambasadori i BE-së: Besojmë se dialogu me qeverinë është i nevojshëm

 Ambasadori i Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, deklaroi sot në Tiranë se: “Po e ndjekim protestën e studentëve me vëmendje. Besojmë se dialogu me ...

Protesta e studentëve, ambasadori i BE-së: Besojmë se dialogu me qeverinë është i nevojshëm

 Ora fa

 Ambasadori i Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, deklaroi sot në Tiranë se: “Po e ndjekim protestën e studentëve me vëmendje. Besojmë se dialogu me ...

Protesta/ Studenti nga Korça: 'Politika të qëndrojë larg kauzës sonë, s'ka negociata

 Protesta e studentëve e cila ka nisur në ditën e saj të shtatë, po vazhdon sot edhe në qytetin e Korçës ku studentët janë solidarizuar së bashku në thirrjet e tyre ...

Protesta/ Studenti nga Korça: 'Politika të qëndrojë larg kauzës sonë, s'ka negociata

 4 ore fa

 Protesta e studentëve e cila ka nisur në ditën e saj të shtatë, po vazhdon sot edhe në qytetin e Korçës ku studentët janë solidarizuar së bashku në thirrjet e tyre ...

Report TV - Zhvillimi Urbanistik i Tiranës, Veliaj: Studentët do t'i trajtojmë me dinjitet

 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shprehur sot në seminarin për Zhvillimin Urbanistik të Tiranës sesi Bashkia e ka transformuar kryeqytetin duke ...

Report TV - Zhvillimi Urbanistik i Tiranës, Veliaj: Studentët do t'i trajtojmë me dinjitet

 4 ore fa

 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shprehur sot në seminarin për Zhvillimin Urbanistik të Tiranës sesi Bashkia e ka transformuar kryeqytetin duke ...

Report TV - Persona të mbuluar dhe me maska te protesta e studentëve

 Ditën e sotme ka vijuar protesta e studentëve, ndërkohë që në orën 11, pritet që kryeministri Rama të dalë në një bashkëbisedim Live në Facebook, për të ...

Report TV - Persona të mbuluar dhe me maska te protesta e studentëve

 5 ore fa

 Ditën e sotme ka vijuar protesta e studentëve, ndërkohë që në orën 11, pritet që kryeministri Rama të dalë në një bashkëbisedim Live në Facebook, për të ...

Tiranë, të dehur dhe me shpejtësi deri në 170 km/h në rrugë me lagështirë, arrestohen 21 drejtues

 Policia Rrugore e Tiranës njofton se ka ushtruar kontrolle gjatë javës dhe fundjavës thuajse në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane të kryeqytetit, me ...

Tiranë, të dehur dhe me shpejtësi deri në 170 km/h në rrugë me lagështirë, arrestohen 21 drejtues

 6 ore fa

 Policia Rrugore e Tiranës njofton se ka ushtruar kontrolle gjatë javës dhe fundjavës thuajse në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane të kryeqytetit, me ...

Report Tv - Fier/ 56-vjeçarja largohet nga banesa, bashkëshorti: Kërkoj ndihmë, vuan nga depresioni

 Ilirjana Tafa, një 56-vjeçare nga Fieri është larguar nga banesa në datën 5 dhjetor dhe nuk është kthyer më. Bashkëshorti i saj bën apel për ndihmë pasi Ilirjana ...

Report Tv - Fier/ 56-vjeçarja largohet nga banesa, bashkëshorti: Kërkoj ndihmë, vuan nga depresioni

 20 ore fa

 Ilirjana Tafa, një 56-vjeçare nga Fieri është larguar nga banesa në datën 5 dhjetor dhe nuk është kthyer më. Bashkëshorti i saj bën apel për ndihmë pasi Ilirjana ...

Report Tv - Aksident në Elbasan/ Përplasen 'kokë më kokë' dy automjete

 Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Tiranë pranë fshatit Bradashesh, ku janë përplasur dy automjete. Mësohet se si pasojë e ...

Report Tv - Aksident në Elbasan/ Përplasen 'kokë më kokë' dy automjete

 22 ore fa

 Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Tiranë pranë fshatit Bradashesh, ku janë përplasur dy automjete. Mësohet se si pasojë e ...

Report Tv - Rama fton studentët për dialog, ata refuzojnë: S'ka negociata, plotëso kërkesat

 Qeveria hedh një hap të rëndësishëm drejt dialogut me studentët. Nga rubrika "Përgjigjja ime" në Facebook, kryeministri Edi Rama ka ftuar zyrtarisht studentët ...

Report Tv - Rama fton studentët për dialog, ata refuzojnë: S'ka negociata, plotëso kërkesat

 22 ore fa

 Qeveria hedh një hap të rëndësishëm drejt dialogut me studentët. Nga rubrika "Përgjigjja ime" në Facebook, kryeministri Edi Rama ka ftuar zyrtarisht studentët ...

Report Tv - Vijon puna për 'Unazën e Madhe', IMT prish disa ndërtesa  pa leje në zonën e 'Astirit'

 Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë së Tiranës, në kuadër të vijimit të punës për projektin “Unaza e Madhe”, ka prishur këtë të diel disa njësi tregtare ...

Report Tv - Vijon puna për 'Unazën e Madhe', IMT prish disa ndërtesa pa leje në zonën e 'Astirit'

 23 ore fa

 Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë së Tiranës, në kuadër të vijimit të punës për projektin “Unaza e Madhe”, ka prishur këtë të diel disa njësi tregtare ...

U kap me armë teksa po shkonte drejt Bularatit, Gjykata e Sarandës jep masën për policin grek

 jykata e Sarandës ka vendosur masën “detyrim paraqitjeje” për policin grek Marios Gogolos, i cili u ndalua ditën e djeshme me armë në makinë teksa po ...

U kap me armë teksa po shkonte drejt Bularatit, Gjykata e Sarandës jep masën për policin grek

 23 ore fa

 jykata e Sarandës ka vendosur masën “detyrim paraqitjeje” për policin grek Marios Gogolos, i cili u ndalua ditën e djeshme me armë në makinë teksa po ...

Elbasan/ Festa e fundvitit, nis shitja e gjelave te detit, ankohen rritësit e tyre: Po importohen

 Gjeli i detit që është i pranishëm thuajse në cdo tavolinë gjatë ndërrimit të viteve ka filluar të shitet tashmë nga tregtarët. Por ndryshe nga vitet e tjera, qytetarët ...

Elbasan/ Festa e fundvitit, nis shitja e gjelave te detit, ankohen rritësit e tyre: Po importohen

 Giorno fa

 Gjeli i detit që është i pranishëm thuajse në cdo tavolinë gjatë ndërrimit të viteve ka filluar të shitet tashmë nga tregtarët. Por ndryshe nga vitet e tjera, qytetarët ...

Report Tv - Ftesa e Ramës për dialog, studentët refuzojnë sërish: S'ka negociata, plotëso kërkesat

 Studentët i janë përgjigjur negativisht ftesës së dytë të kryeministrit Edi Rama për të zhvilluar një bashkëbisedim live në rrjetin social Facebook të hënën në orën ...

Report Tv - Ftesa e Ramës për dialog, studentët refuzojnë sërish: S'ka negociata, plotëso kërkesat

 Giorno fa

 Studentët i janë përgjigjur negativisht ftesës së dytë të kryeministrit Edi Rama për të zhvilluar një bashkëbisedim live në rrjetin social Facebook të hënën në orën ...

Report Tv - Plotësimi i tetë kërkesave, studenti: Ministria e Arsimit, afat deri të martën

 Një student ka bërë me dije për gazetarin e Report Tv, Dricim Caka se afati që do t'i lihet Ministrisë së Arsimit për plotësimin e tetë kërkesave të parashtruar nga ...

Report Tv - Plotësimi i tetë kërkesave, studenti: Ministria e Arsimit, afat deri të martën

 Giorno fa

 Një student ka bërë me dije për gazetarin e Report Tv, Dricim Caka se afati që do t'i lihet Ministrisë së Arsimit për plotësimin e tetë kërkesave të parashtruar nga ...

Report Tv - Unaza e Re/ Erion Veliaj: Kemi një bashkëpunim total nga qytetarët

 E ndërsa një pjesë e banorëve të Unazës së Re vijojnë protestën, pasi kërkojnë dëmshpërblim të plotë për ndërtimet pa leje, kryebashkiaku Veliaj kërkoi prej ...

Report Tv - Unaza e Re/ Erion Veliaj: Kemi një bashkëpunim total nga qytetarët

 Giorno fa

 E ndërsa një pjesë e banorëve të Unazës së Re vijojnë protestën, pasi kërkojnë dëmshpërblim të plotë për ndërtimet pa leje, kryebashkiaku Veliaj kërkoi prej ...

Report Tv - Humbja e trinjakëve në Bulqizë, deputetja e PD-së në Dibër: Vdiqën për faj të mjekëve

 Deputetja Partisë Demokratike në qarkun Dibër, Dhurata Çupi ka reaguar dy ditë pasi një nënë e re nga Ostreni humbi trinjakët e saj. Deputetja është shprehur ...

Report Tv - Humbja e trinjakëve në Bulqizë, deputetja e PD-së në Dibër: Vdiqën për faj të mjekëve

 Giorno fa

 Deputetja Partisë Demokratike në qarkun Dibër, Dhurata Çupi ka reaguar dy ditë pasi një nënë e re nga Ostreni humbi trinjakët e saj. Deputetja është shprehur ...

Report Tv - Gjirokastra i bashkohet protestës pas 5 ditësh, studentja: Më mirë vonë sesa kurrë

 E ndërsa në pesë ditët e para nuk ka pasur asnjë tubim, sot në Gjirokastër për herë të parë është zhvilluar një protestë nga studentët para universitetit.

Report Tv - Gjirokastra i bashkohet protestës pas 5 ditësh, studentja: Më mirë vonë sesa kurrë

 Giorno fa

 E ndërsa në pesë ditët e para nuk ka pasur asnjë tubim, sot në Gjirokastër për herë të parë është zhvilluar një protestë nga studentët para universitetit.

Report Tv - Dita e 5 e prostestës së studentëve para MASR, incident me pedagogun Jani Marka

 Studentët prej orës 10:00 kanë rinisur në ditën e gjashtë protestën përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sportit për plotësimin e tetë kërkesave. Ndërkohë që rreth ...

Report Tv - Dita e 5 e prostestës së studentëve para MASR, incident me pedagogun Jani Marka

 Giorno fa

 Studentët prej orës 10:00 kanë rinisur në ditën e gjashtë protestën përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sportit për plotësimin e tetë kërkesave. Ndërkohë që rreth ...

Report Tv- Fabrika e asfaltobetonit në Rubik ndot mjedisin

 Tymi, bloza dhe gazrat që hedh në atmosferë një fabrikë në rrethin Kurbin, shkakton probleme të shumta jo vetëm për banorët e fshatit ku ajo punon por edhe në ...

Report Tv- Fabrika e asfaltobetonit në Rubik ndot mjedisin

 Giorno fa

 Tymi, bloza dhe gazrat që hedh në atmosferë një fabrikë në rrethin Kurbin, shkakton probleme të shumta jo vetëm për banorët e fshatit ku ajo punon por edhe në ...

Report Tv-Tentoi të digjte fëmijët dhe veten, ndalohet në kohë 40-vjeçari nga Vlora

 VLORË- Një 40-vjeçar ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij me benzinë para shtëpisë së vjehrrit, ku edhe ndodhej gruaja e cila ishte larguar prej tij një ditë më parë ...

Report Tv-Tentoi të digjte fëmijët dhe veten, ndalohet në kohë 40-vjeçari nga Vlora

 Giorno fa

 VLORË- Një 40-vjeçar ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij me benzinë para shtëpisë së vjehrrit, ku edhe ndodhej gruaja e cila ishte larguar prej tij një ditë më parë ...

Vdekja e foshnjes te materniteti 'Koço Gliozheni’, procedohen penalisht 3 mjekë

 TIRANË- Pas vdekjes së foshnjës tek materniteti i ri ''Koço Gliozheni” procedohen penalisht tre mjekë. Burime nga Policia e Tiranës thanë për Report TV se ...

Vdekja e foshnjes te materniteti 'Koço Gliozheni’, procedohen penalisht 3 mjekë

 Giorno fa

 TIRANË- Pas vdekjes së foshnjës tek materniteti i ri ''Koço Gliozheni” procedohen penalisht tre mjekë. Burime nga Policia e Tiranës thanë për Report TV se ...

‘Nxiti dhunë’/ ‘Lëvizja Për Universitetin pro nesh’/ Studentët qëndrime të ndryshme për pedagogun

 Studentët janë të ndarë për qëndrimin në lidhje me pedagogun Jani Marka, pjesë e lëvizjes Për Universitetin, i cili u largua nga podiumi. “Këtu nuk ka ...

‘Nxiti dhunë’/ ‘Lëvizja Për Universitetin pro nesh’/ Studentët qëndrime të ndryshme për pedagogun

 Giorno fa

 Studentët janë të ndarë për qëndrimin në lidhje me pedagogun Jani Marka, pjesë e lëvizjes Për Universitetin, i cili u largua nga podiumi. “Këtu nuk ka ...

Flet pedagogu që u largua nga një grup studentësh: U dhunova, PD të tërheqë eksponentët

 Pedagogu Jani Marka ka folur pas incidentit në protestën e studentëve para Ministrisë së Arsimit. Ai ka akuzuar për dhunë ndaj tij, ndërsa i ka bërë thirrje Partisë ...

Flet pedagogu që u largua nga një grup studentësh: U dhunova, PD të tërheqë eksponentët

 Giorno fa

 Pedagogu Jani Marka ka folur pas incidentit në protestën e studentëve para Ministrisë së Arsimit. Ai ka akuzuar për dhunë ndaj tij, ndërsa i ka bërë thirrje Partisë ...

Studenti për Report Tv: Pedagogu është me ne, po na përçajnë militantët e partive

 Një student në protestë ka reaguar pas incidentit me pedagogun Jani Marka duke i dalë në mbrojtje, ndërsa ka akuzuar se një grup prej 20-30 personash po ...

Studenti për Report Tv: Pedagogu është me ne, po na përçajnë militantët e partive

 Giorno fa

 Një student në protestë ka reaguar pas incidentit me pedagogun Jani Marka duke i dalë në mbrojtje, ndërsa ka akuzuar se një grup prej 20-30 personash po ...

Tentoi të digjte fëmijët dhe veten, ndalohet në kohë 40-vjeçari nga Vlora

 VLORË- Një 40 vjecar ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij duke i spërkatur me benzinë. Fatmirësisht policia ka arritur që të ndërhyjë duke i shpëtuar në kohë dy të ...

Tentoi të digjte fëmijët dhe veten, ndalohet në kohë 40-vjeçari nga Vlora

 Giorno fa

 VLORË- Një 40 vjecar ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij duke i spërkatur me benzinë. Fatmirësisht policia ka arritur që të ndërhyjë duke i shpëtuar në kohë dy të ...

Studenti: Na ka ardhur në majë të hundës! Grevë? Do të vendosin studentët

 Një tjetër student që po proteston para MAS është shprehur për mikrofonin e Report Tv se është tentuar disa herë të përçahet protesta. “Përpjekje mund të ketë ...

Studenti: Na ka ardhur në majë të hundës! Grevë? Do të vendosin studentët

 Giorno fa

 Një tjetër student që po proteston para MAS është shprehur për mikrofonin e Report Tv se është tentuar disa herë të përçahet protesta. “Përpjekje mund të ketë ...

Report Tv-Incident në protestë, studentët i heqin megafonin dhe largojnë pedagogun e lëvizjes

 TIRANE-Studentët prej orës 10:00 kanë rinisur në ditën e gjashtë protestën përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sportit për plotësimin e tetë kërkesave. Në ditët e ...

Report Tv-Incident në protestë, studentët i heqin megafonin dhe largojnë pedagogun e lëvizjes

 Giorno fa

 TIRANE-Studentët prej orës 10:00 kanë rinisur në ditën e gjashtë protestën përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sportit për plotësimin e tetë kërkesave. Në ditët e ...

Report Tv-Edhe Gjirokastra i bashkohet protestës pas pesë ditësh, ironi dhe thirrje kundër MAS

 E ndërsa në pesë ditët e para nuk ka pasur asnjë tubim, sot në Gjirokastër për herë të parë është zhvilluar një protestë nga studentët para universitetit.

Report Tv-Edhe Gjirokastra i bashkohet protestës pas pesë ditësh, ironi dhe thirrje kundër MAS

 Giorno fa

 E ndërsa në pesë ditët e para nuk ka pasur asnjë tubim, sot në Gjirokastër për herë të parë është zhvilluar një protestë nga studentët para universitetit.

Report Tv-Studentët: Ky është vetëm fillimi i Dhjetorit të Dytë, cdo gjë do të ndryshojë

 Një tjetër studentet thotë për Report Tv se protesta do të vijojë deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ndërsa shton se 'Ky është vetëm fillimi. Ky është Dhjetori i ...

Report Tv-Studentët: Ky është vetëm fillimi i Dhjetorit të Dytë, cdo gjë do të ndryshojë

 Giorno fa

 Një tjetër studentet thotë për Report Tv se protesta do të vijojë deri në plotësimin e të gjitha kërkesave, ndërsa shton se 'Ky është vetëm fillimi. Ky është Dhjetori i ...

“Po tentojnë të na përçajnë”/ Studenti pankartë kundër pedagogut Arlind Qorri

 Arlind Qorri, pjesë e lëvizjes “Për Universitetin” është njëri nga pedagogët pjesë e protestës së studentëve. Por njëri nga studentët sot kishte një pankartë në ...

“Po tentojnë të na përçajnë”/ Studenti pankartë kundër pedagogut Arlind Qorri

 Giorno fa

 Arlind Qorri, pjesë e lëvizjes “Për Universitetin” është njëri nga pedagogët pjesë e protestës së studentëve. Por njëri nga studentët sot kishte një pankartë në ...

Report Tv-Studentët, Zef Brozi: Protestoni fuqishëm, por mos lejoni t’ju mashtrojnë politikisht

 Zef Brozi, ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit ka reaguar duke komentuar protestën e studentëve në Tiranë dhe universitetet në rrethe për tarifat dhe kërkesat e ...

Report Tv-Studentët, Zef Brozi: Protestoni fuqishëm, por mos lejoni t’ju mashtrojnë politikisht

 Giorno fa

 Zef Brozi, ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit ka reaguar duke komentuar protestën e studentëve në Tiranë dhe universitetet në rrethe për tarifat dhe kërkesat e ...

Report Tv - Rama vizitë në Turqi, Erdogan e pret në Pallatin Presidencial në Stamboll

 Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në ku është takuar me Presidenti Rexhep Tajip Erdogan, i cili e priti në Pallatin Beylerbeyi në Stamboll. Nuk ka një ...

Report Tv - Rama vizitë në Turqi, Erdogan e pret në Pallatin Presidencial në Stamboll

 Giorno fa

 Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në ku është takuar me Presidenti Rexhep Tajip Erdogan, i cili e priti në Pallatin Beylerbeyi në Stamboll. Nuk ka një ...

Durrës/ Goditet grupi që vodhi 22 banesa dhe lokale; 2 të arrestuar dhe 3 të shpallur në kërkim

 Një grup i cili gjatë muajve të fundit ka vjedhur banesa dhe lokale në qytetin e Durrësit, është goditur këtë të shtunë në kuadër të operacionit të koduar Shëtitësit.

Durrës/ Goditet grupi që vodhi 22 banesa dhe lokale; 2 të arrestuar dhe 3 të shpallur në kërkim

 Giorno fa

 Një grup i cili gjatë muajve të fundit ka vjedhur banesa dhe lokale në qytetin e Durrësit, është goditur këtë të shtunë në kuadër të operacionit të koduar Shëtitësit.

Report Tv - Protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit, një banore dërgon ushqim pë ta

 Ndërkohë që studentët po vazhdojnë ditën e 4 të protestës, një baonere ka sjellë ushqim pë ta.

Report Tv - Protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit, një banore dërgon ushqim pë ta

 Giorno fa

 Ndërkohë që studentët po vazhdojnë ditën e 4 të protestës, një baonere ka sjellë ushqim pë ta.

Report Tv - 'Unaza e Madhe'/ Banorët në ditën e 35-të të protestës, Basha: Duhet të nisë hetimi

 Një pjesë e banorëve të 'Unazës së Re' kanë dalë edhe këtë të shtunë për të protestuar ndaj projektit 'Unaza e Madhe'. Në ditën e 35 të protestës, ata kërkojnë ...

Report Tv - 'Unaza e Madhe'/ Banorët në ditën e 35-të të protestës, Basha: Duhet të nisë hetimi

 Giorno fa

 Një pjesë e banorëve të 'Unazës së Re' kanë dalë edhe këtë të shtunë për të protestuar ndaj projektit 'Unaza e Madhe'. Në ditën e 35 të protestës, ata kërkojnë ...

Report Tv -  Ndahen çmimet 23 “Zonjat që bëjnë Shqipërinë” nga Bordi i ‘Albanian Excellence’

 Njëzetë e tre gra dhe vajza të përzgjedhura nga Bordi i Albanian Excellence, me në krye themeluesen, Flora Nikolla, kanë marrë Çmimin e lartë “Zonja që bëjnë ...

Report Tv - Ndahen çmimet 23 “Zonjat që bëjnë Shqipërinë” nga Bordi i ‘Albanian Excellence’

 Giorno fa

 Njëzetë e tre gra dhe vajza të përzgjedhura nga Bordi i Albanian Excellence, me në krye themeluesen, Flora Nikolla, kanë marrë Çmimin e lartë “Zonja që bëjnë ...

Report Tv - Publicisti Gjergj Marku, 30 vite gazetari: Mbreti gazetarisë është terreni!

 Publicisti edhe gazetari Gjergj Marku kujtoi sot së bashku me miqtë e tij në Muzeun Historik Kombëtar, 30-vite shërbim të publikut. Janë 30 vite gazetari, që kanë ...

Report Tv - Publicisti Gjergj Marku, 30 vite gazetari: Mbreti gazetarisë është terreni!

 Giorno fa

 Publicisti edhe gazetari Gjergj Marku kujtoi sot së bashku me miqtë e tij në Muzeun Historik Kombëtar, 30-vite shërbim të publikut. Janë 30 vite gazetari, që kanë ...

Report Tv - Shërbimi i ri në ZRPP, Gjonaj: “Fast Track” modeli si do t’u shërbejmë qytetarëve

 Një shërbim i ri dhe shumë i shpejtë është vendosur në Zyrën Vendore të regjistrimit të Pasurive të paluajtshme në Tiranë. “Fast Track”, ose Shërbimi i shpejtë ...

Report Tv - Shërbimi i ri në ZRPP, Gjonaj: “Fast Track” modeli si do t’u shërbejmë qytetarëve

 Giorno fa

 Një shërbim i ri dhe shumë i shpejtë është vendosur në Zyrën Vendore të regjistrimit të Pasurive të paluajtshme në Tiranë. “Fast Track”, ose Shërbimi i shpejtë ...

Report Tv - Banorët e Torovicës, të tmerruar nga rënia e gurëve

 Banoret e Torovicës në Lezhë vijojnë të jenë të rrezikuar nga gurët të cilët bien nga mali. Edhe pse pak ditë më parë nga prefektura e Lezhës u deklarua se do ...

Report Tv - Banorët e Torovicës, të tmerruar nga rënia e gurëve

 Giorno fa

 Banoret e Torovicës në Lezhë vijojnë të jenë të rrezikuar nga gurët të cilët bien nga mali. Edhe pse pak ditë më parë nga prefektura e Lezhës u deklarua se do ...

Pas refuzimit, Nikolla e gatshme për Report Tv: E gatshme t'u plotësoj kërkesat studentëve

 Ministrja e Arsimit, Linda Nikolla, në një lidhje telefonike për Report Tv i bëri thirrje studentëve që të pranojnë dialogun me qeverinë për kërkesat e tyre. Nikolla ...

Pas refuzimit, Nikolla e gatshme për Report Tv: E gatshme t'u plotësoj kërkesat studentëve

 Giorno fa

 Ministrja e Arsimit, Linda Nikolla, në një lidhje telefonike për Report Tv i bëri thirrje studentëve që të pranojnë dialogun me qeverinë për kërkesat e tyre. Nikolla ...

Report Tv - Verifikimi në terren, ARRSH: Ulet numri i objekteve që preken nga Unaza

 Autoriteti Rrugor Shqiptar, ALUIZNI, Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, IKMT dhe Bashkia Tiranë kanë përmbyllur fazën finale të konstatimit në terren ...

Report Tv - Verifikimi në terren, ARRSH: Ulet numri i objekteve që preken nga Unaza

 Giorno fa

 Autoriteti Rrugor Shqiptar, ALUIZNI, Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, IKMT dhe Bashkia Tiranë kanë përmbyllur fazën finale të konstatimit në terren ...

Humbi trinjakët në spitalin e Bulqizës, përkeqësohet shëndeti i 31-vjeçares, sillet në Tiranë

 31-vjeçarja Enkeleida Rexhepi e cila humbi trinjakët në muajin e gjashtë të shtatzënisë një ditë më parë në spitalin e Bulqizës (Lexo këtu), është sjellë me ...

Humbi trinjakët në spitalin e Bulqizës, përkeqësohet shëndeti i 31-vjeçares, sillet në Tiranë

 Giorno fa

 31-vjeçarja Enkeleida Rexhepi e cila humbi trinjakët në muajin e gjashtë të shtatzënisë një ditë më parë në spitalin e Bulqizës (Lexo këtu), është sjellë me ...

Report Tv - Vdes një foshnje te materniteti 'Koço Gliozheni’ në Tiranë

 Një foshnje ka vdekur te Materniteti i ri ''Koço Gliozheni' në Tiranë. Një nënë nga Saranda ka lindur dy ditë më parë foshnjën e saj, pas tre ditësh që ishte në ...

Report Tv - Vdes një foshnje te materniteti 'Koço Gliozheni’ në Tiranë

 Giorno fa

 Një foshnje ka vdekur te Materniteti i ri ''Koço Gliozheni' në Tiranë. Një nënë nga Saranda ka lindur dy ditë më parë foshnjën e saj, pas tre ditësh që ishte në ...

Report Tv - Studentët vijojnë protestën, nuk pranojnë të bisedojnë me Nikollën

 Studentët po protestojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Kjo është dita e pestë, por ndryshe nga dje dhe pardje, sot protesta është tkurrur, pasi një ...

Report Tv - Studentët vijojnë protestën, nuk pranojnë të bisedojnë me Nikollën

 Giorno fa

 Studentët po protestojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Kjo është dita e pestë, por ndryshe nga dje dhe pardje, sot protesta është tkurrur, pasi një ...

Commenti